Domů / Péče o šperky

Péče o šperky

Péče o šperky P D PAOLA

Jak prodlouži lesk šperků a bižuterie?

Všechny produkty P D PAOLA jsou ošetřeny speciálním nátěrem, který prodlužuje jejich lesk a chrání jejich povrch. Přesto je důležité, abyste dodržovali základní pokyny pro péči o zakoupené šperky a bižuterii, které vystavením vzduchu ztrácí svůj lesk. Následky tohoto přirozeného procesu lze odstranit čištěním kovu. Zároveň doporučujeme sundat šperky a bižuterii před spaním a při zvýšené fyzické aktivitě/sportu. Produkty vystavené chemikáliím nebo speciálním vlivům látek z okolí mohou ztrácet svoji integritu, mezi tyto látky patří například: pot, parfémy, čisticí prostředky, chlór, slaná voda, leštidlo.

Jak šperky správně čistit?

Malé množství jemného mýdla nalijte do vlažné vody, nachystejte si malý, jemný kartáček na čištění šperků a namáčejte ho při čištění ve vodě s mýdlem. Zubní kartáčky jsou ideální pro čištění šperků se složitými detaily, které se mohou jinak obtížně čistit. Pokud se špína špatně odstraňuje, namočte šperky nebo bižuterii v čisté vodě. DŮLEŽITÉ: Pozlacené šperky vyžadují větší péči. Velmi intenzivní používání zubního kartáčku během čištění šperků a bižuterie může způsobit narušení pozlaceného povrchu, proto je důležité, abyste čištění prováděli v těchto případěch velmi jemně. Pokud chcete odstranit mat ze stříbrných šperků, použijte leštící hadříček a důkladně je vyleštěte. Hadříček však neodstraní škrábance. the dirt is hard to remove, soak the jewelry in clean water. IMPORTANT: Gold plated jewelry requires more care. Using your toothbrush very intensely may cause the gold plating to fade away, therefore it is very important that you do this process very carefully to avoid the gold plating from wearing away.

Jak šperky skladovat?

Šperky by neměly být skladovány na přímém slunci a v teple. Ideální je ochranná krabička nebo ochranné pouzdro, které taktéž chrání proti oděru.Šperky mohou být také uloženy v plastovém sáčku se zipovým uzávěru z polyethylenu. Nikdy nepoužívejte polyvinylové plastové sáčky, jako jsou například sáčky na odpadky, protože obsahují sloučeniny síry, nebo gumové nádoby, které urychlí ztrátu lesku a případně zčernání stříbra. Neskladujte šperky v koupelně ani na jiných vlhkých místech.
Vezměte prosím na vědomí, že naše krabice P D PAOLA nejsou vyrobeny pro dlouhodobé skladování, protože nejsou vzduchotěsné.

Upozornění

Pozlacené šperky mají svoji životnost.  Nemůžeme garantovat, že vám vydrží věčně. Pozlacené produkty jsou křehčí a náchylnější ke ztrátě své barvy. Jak rychle budou pozlacené šperky a bižuterie ztrácet svoji barvu a lesk záleží na tom, s jakými látkami a jak často přijdou do styku. Nevystavujte je prosíma ni produktům péče o pleť. Pozlacené produkty jsou náchylné i na nadměrné pocení a PH vaší pokožky. Proto doporučujeme dodržovat pokyny uvedené v tomto článku.